הנגשת מקומות ציבוריים לנכים היא חובה על פי חוק, אשר מרכיביה משתנים בהתאם לפרמטרים שונים. באופן כללי מטרתה היא לאפשר לבעלי מוגבלויות להגיע, ליהנות, להשתמש ולהשתתף בשירותים שמציע המקום בצורה עצמאית, בטוחה, מכובדת ושוויונית. את ההנגשה מבצעים בדרכים מגוונות לרבות שימושי במוצרי נגישות ומוצריבטיחות העומדים בתקנים הרלוונטיים, כפי שמציעה חברת בטיחותי.

 

אודות הנגשת מקומות ציבוריים לנכים

מהו מקום ציבורי?

חוק נגישות לנכים במקומות ציבוריים הוא למעשה חוק שוויון זכויות לבעלי מוגבלויות משנת 1998. חוק זה נותן הגדרות מפורטות לגבי מה שנחשבכמקום ציבורי. יש לציין כי לעיתים בעלי עסקים אינם מבינים כי למעשה העסק שלהם מוגדר בתור מקום ציבורי על פי חוק, ולכן אינם מבצעים את ההתאמות הנדרשות ונתקלים בהמשך הדרך בבעיות מול הרשויות ובתסבוכות משפטיות.

כמו כן, מקום ציבורי יכול להיות מרכז קהילתי, מועדונים ומקומות נוספים המשמשים להתכנסות, סוכנויות נסיעות, מכבסות, מספרות, מכוני יופי,מרפאות, מעבדות, וכל מקום המספק שירותי בריאות. כמו כן, מקום ציבורי הוא כל מקוםשבו ניתנים שירותי אירוח ולינה כגון בתי מלון ואכסניות, וכל מקום המספק שירותי חינוךאו לימוד כגון בתי ספר, מכללות ואוניברסיטאות, מעונות וגנים. בנוסף, על הרשימה נמנים מקומות המשמשים לבידור ולמופעים (תיאטראות, בתי קולנו וכדומה), מקומות לאומנות ותרבות כמו מוזיאונים וספריות, ומקומות המשמשים לבילוי ופנאי.

על הרשימה הארוכה נמנים גם כל המקומות הפתוחים למבקרים, כל המקומות המשמשים לתחבורה ציבורית, כל המקומות המשמשים לקניות כגון סופרמרקטים,חנויות, מרכזי קניות וקיוסקים, וכל מקום המספק שירותי טיפולי או שירותי רווחה. זאת בנוסף לשירותי אנרגיה, בנקאות, פיננסים, תקשורת וכיוצא בזאת.

 האם "משתלם" לבצע הנגשה?

מטבע הדברים, ביצוע הנגשה במקומות ציבוריים כרוכה בעלויות עלרכישת מוצרים והתקנתם התקנית והבטוחה. עקב כך, לא פעם עולה שאלת הכדאיות ובפרט כאשר מדובר בבעלי עסקים הפועלים בתקציב מוגבל. אם כן, חשוב לדעת כי הנגשת המקום לציבור בעלי המוגבלויות בהחלט משתלמת ומבחינות רבות. ראשית, ביצוע ההנגשה בהחלט יכול למנוע סנקציות כנגד המקום העלולות להוביל עד כדי הקפאת הפעילות שבו לתקופות ממושכות. שנית, ההנגשה יכולה למנוע תסבוכות משפטיות, עד כדי אישום ומשפט פלילי,לרבות קנסות משמעותיים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים ואף למעלה מכך. כמו כן,ההנגשה תמנע בעיות בחידוש רישיון העסק מול הרשות המקומית, המחויבת על פי חוק לבחוןאת הנושא. ולבסוף, ההנגשה מאפשרת לקהל נרחב של לקוחות לקבל את שירותי העסק וליהנות ממוצריו, והיא גם מקדמת את התדמית הרצויה של עסק בעל תפיסה חברתית ואנושית המתחשב בכלל לקוחותיו.

 מגוון מוצרי נגישות

חברת בטיחותי מציעה מגוון רחב של מוצרי נגישות המהווים חלק אינטגראלי מהפעולות הנדרשות להנגשת מקומות ציבוריים לנכים.מדובר במוצרי איכות שחברתנו מייבאת, מפתחת, מייצרת ומשווקת לקשת רחבה של גורמיםבכל רחבי הארץ. בין היתר, אנו מציעים ידיות אחיזה, פס מוביל, מסמרות נגישות, מאחזייד, שילוט, משטחי אזהרה ועוד מוצרים העומדים כולם בתקנים הרלוונטיים. לפרטיםנוספים על נגישות לנכים במקומות ציבוריים, לקבלת הכוונה מקצועית, ולמידע על מוצרי נגישות, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברת בטיחותי בטלפון 03-7749951.

צור קשר