נגישות לנכים בבתי ספר

נגישות בבתי ספר

תחום ההנגשה של בתי הספר לילדים בעלי מוגבלות עבר בשנתיים האחרונות שינויים משמעותיים, במטרה לשפר את תחום הנגישות במוסדות החינוך בישראל. כיום מדובר על כ-200,000 תלמידות ותלמידים בעלי מוגבלויות בישראל. כחלק מתהליך הנגשת מוסדות החינוך השונים לבעלי מוגבלות, ישנם חוקים המסדירים את הנגשת תאי השירותים, הגישה למעלית, כמו גם את חוקי המרחקים והמפלסים השונים של המבנה. כיום ידוע כי תחום נגישות בבתי ספר הוא חלק מרכזי במערכת החינוך, ועל כן חשוב להכיר את מגוון המוצרים שראוי וצריך לשלב בכל מוסד חינוכי.

לצפיה במוצרים לחצו כאן

עקרונות הנגישות

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות הוא חוק שנחקק ב-1998, המסדיר את זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות מתוקף הזכות היסודית לשוויון. בשנת 2005 נוספו תקנות חדשות לחוק זה, אשר מפרט את ההנחיות להנגשת מבנים ומוסדות ציבוריים. במסגרת החוק נקבע כי מעבר להנגשת מוסדות ציבוריים כלליים, כמו גם תחבורה ציבורית, כעת ישנה חובה גם להנגשת בתי ספר ומוסדות חינוך. במסגרת כך יש לפעול להנגשת מוסדות החינוך עבור עיוורים ולקויי ראייה, חירשים וכבדי שמיעה, כמו גם נכים ובעלי מוגבלויות פיזיות שונות.

נגישות ללקויי ראייה בבתי ספר

עבור נגישות לעיוורים וללקויי ראייה חשוב לשלב מגוון מוצרים שונים בבית הספר, אשר מיועדים לספק הכוונה ולאפשר להם לצעוד בביטחון בין החללים השונים של המבנה. תחת מטרה חשובה זו יש לשלב סימני דרך על הרצפה, הן של חללי החוץ והן של חללי הפנים – פסים מובילים, מסמרות נגישות ומשטחי אזהרה העשויים מחומרים שונים, כגון בטון פולימרי או אלומיניום, אשר למעשה מתריעים בפני הצועד על מתווה הדרך ועל סיכונים אפשריים. בנוסף יש להוסיף גם כפתורי אזהרה לעיוורים, הנגשה של כפתורי המעליות ומאחזי יד בגרמי המדרגות ובמעברים השונים.

נגישות לנכים בבתי ספר

עבור נגישות לנכים חשוב לשלב מגוון מוצרים שונים בבית הספר, אשר מיועדים לספק בטיחות עבור אנשים בעלי מוגבלויות ונכויות פיזיות – בעלי קושי בהליכה, עם מקלות הליכה ואנשים המתניידים באמצעות כסא גלגלים. לצורך כך יש להיערך עם שלטי נגישות, על מנת לעזור בהכוונה של אנשים אלה בחלליו השונים של המבנה, ולסייע להם למצוא בקלות ובנוחות את תאי שירותי הנכים הקרובים ביותר או את המעלית. כמו כן, כמובן כי יש לשלב רמפות בכניסה למבנה, כמו גם במעבר בין המפלסים השונים. בנוסף, יש לשלב ידיות אחיזה במדרגות, במעברים ובתאי השירותים המונגשים.

מחפשים מוצרי הנגשה לבעלי מוגבלויות בבית הספר שלכם?

חברת 'בטיחותי – מובילים לסביבה בטוחה', מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של מוצרי הנגשה לעיוורים, לנכים ולבעלי מוגבלויות. המוצרים מיועדים להנגשת מבנים חדשים וישנים, התאמת מוצרי נגישות לאחר ביצוע סקר נגישות והחלפת בלאי של מוצרי נגישות, תוך עמידה בכל תקני הנגישות המחמירים ביותר. נשמח לסייע במציאת פתרונות המותאמים לתנאי המבנה באופן ייעודי ולפי צרכיו הייחודיים של המוסד.

מוזמנים לפנות אלינו לקבלת פרטים נוספים על המוצרים ולמידע על פתרונות בטיחות נוספים – "בטיחותי" מובילה בשוק מוצרי הבטיחות ומוצרי ההנגשה למוסדות חינוך, ופועלת כבר למעלה מעשור לצמצום מספר הילדים הנפגעים בגני הילדים ובבתי הספר. פנו למומחים שלנו, באתר או בטלפון: 03-7749951

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן