תקן נגישות לנכים שירותים

החקיקה בישראל מפרטת באופן מדויק את סוגי המקומות בהם חובה לבצע הנגשה עבור נכים ובעלי מוגבלויות. כמו כן, קיים פירוט מדויק לגבי העמידה בהוראות אלו הלכה למעשה, וזאת באמצעות שורה של תקנים ותקנות נגישות לנכים. בתוך כך, חלק אינטגראלי מעמידה בתקנים אלו מהווים מוצרי נגישות שונים שחברת בטיחותי מייבאת, מפתחת, מייצרת ומשווקת.

מוצרים העומדים בתקן נגישות לנכים

כאמור, ישנם תקנים שונים המתייחסים לתקנות נגישות, כאשרהמרכזי שבהם הוא תקן נגישות לנכים שמספרו 1918. תקן זה מחולק לשישה חלקים עיקרייםהעוסקים בין היתר בחלק הפנימי של מבנים, בסביבה החיצונית שלהם, בהנגשת אמצעיתקשורת, בהנגשה של יחידות דיור ואחסון, וכן באמצעים המשמשים להכוונת ואזהרתעיוורים. חברת בטיחותי משווקת מגוון רחב של מוצרינגישות העומדים בהוראות ובתקנים הרלוונטיים עבור עיוורים, ובשורות הבאות נביאמספר דוגמאות למוצרים כאלו.

  • משטחי אזהרה – משטח אזהרה, המכונה לעיתים גם משטח התראה, הינו משטח מגומי משוחזר המיוצר בהתאם לתקן 1918. מדובר במשטח בגודל מטר אורך ושישים ס"מ רוחב שניתן להזמינו בצבעים ומידות שונות, ומשמש גם בתור שטיח גומי אחרי מדרגות. מחקרים שנערכו בתחום הוכיחו כי זהו המשטח הבולט ביותר המאפשר לעיוורים למצוא את הגבול שבין מדרכה לכביש. אלו הם אריחים בולטים המאפשרים לעיוור להרגיש היכן הוא ניצב, בין אם בעזרת המקל או הרגליים, ולדעת למשל אם הוא ניצב בסמוך למעבר חצייה או אם יש מכשולים קרובים בדרכו כדוגמת מדרגות. את המשטחים ניתן להתקין על מגוון סוגי של משטחים בצורה קלה ונוחה, לרבות על גבי בטון.

  • מסמרות נגישות – מדובר בגבשושיות נירוסטה שאותן מתקינים בהתאם לאזורים הדורשים תשומת לב מיוחדת. ההתקנה מבוצעת לרוב באמצעות הדבקה או קדיחה, וזאת בשטחים בקוטר עשרים וחמישה מ"מ המשמשים בתור משטח אזהרה לצורך התראה מפני מכשול או החלקה, ועל מנת לסייע ללקויי ראייה. חברתנו משווקת ומבצעת התקנות של מסמרות נגישות מנירוסטה עבור מוסדות חינוך, אולמות ספורט, מבנים ציבוריים, מבני תעשייה ועוד.

  • פסי הנגשה לספי מדרגות – כידוע, מדרגות מהוות מכשול מסוכן עבור לקויי ראייה ובהחלט עלולות לגרום לנפילה. תפקידם של פסי הנגשה לפסי מדרגות הוא להפוך אותן ליותר בטיחותיות, וזאת על ידי פס המסמן לעיוור היכן בדיוק נמצא קצה המדרגה ומונע החלקה. יש לציין כי מדובר בפסי יוקרתיים ובעלי עמידות רבת שנים, אשר חברתנו מתכננת ומיוצרים רק עבורה, העומדים בתקן נגישות 1918 ברוחב 3.2 ס"מ לפי הוראותיו.

  • מאחזי יד – חברתנו משווקת קשת רחבה של מאחזי יד איכותיים, עמידים ויוקרתיים, המאפשרים בין היתר לעמוד בתקן נגישות לנכים – שירותים. כך לדוגמא, אנו משווקים ידיות אחיזה נירוסטה למקלחות ושירותי נכים, מאחזי יד מפוארים מאלומיניום על עמודים, ידיות אחיזה בצורת L לשירותי נכים, ידיות אחיזה מתקפלות מנירוסטה לשירותים עם חיבור לרצפה, ידיות אחיזה מתקפלות מנירוסטה לשירותים לקירות בטון, ידיות אחיזה אלומיניום בציפוי פלסטי ABS בטיחותי, ועוד.

לפרטים נוספים על נגישות לנכים במקומות ציבוריים, לקבלתהכוונה מקצועית, ולמידע על מוצרי נגישות, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברת בטיחותי בטלפון 03-7749951.

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן