איך להגדיל את הבטיחות בבית הספר?

15/02/2017

בכל בוקר, יום אחר יום אנו ההורים שולחים את ילדנו לבית הספר בידיעה שמדובר במקום בטוח, בטיחותי, מלמד ואיכותי עבורם. מקום שבו הם יכולים ללמוד מה ראוי ומה לא ראוי, להשכיל, להרחיב אופקים, לחשוב וכן גם להנות ולהיות לצד חבריהם הקרובים. אך לפעמים מסיבות כאלה ואחרות מתרחשות לא מעט תאונות בבתי הספר, חלקן קשורות לאלימות, חלקן לחוסר זהירות אז השאלה היא איך להגדיל את הבטיחות בבית הספר?

קודם כל היו עירניים!

כדי שתוכלו לדעת שילדכם אכן מעביר את זמנו בהנאה ככל הניתן בבית הספר, התפקיד שלנו ההורים הוא לשים עין מקרוב. שימו לב בשעות אחר הצהריים להתנהגויות חריגות, תשאלו את הילדים איך הם מרגישים, מה היה בבית הספר באותו היום, פקחו עיניים וודאו שהכל תקין ומתקיים כשורה. אם הילד שלכם מתנהג בצורה שהיא אפילו מעט חריגה אל תעלימו עין  ונסו לראות מה קורה, דברו איתו. היו מעורבים כמה שאפשר בין אם זה על ידי נוכחות בועד ההורים שם תוכלו לבדוק את הדברים מבפנים ובין אם זה על ידי יצירת קשרים עם הורים שהם יותר מעורים במה שקורה בבית הספר מכם.

על אביזרי בטיחות לבתי ספר שמעתם?

היבט נוסף שמסייע לעלות את רמת הבטיחות בבית ספרויש כבר כמה שמוכיחים זאת הוא כל הנושא של אביזרי בטיחות. בכתות הנמוכות בעיקר, הילדים עדיין לא זהירים ולכן במקומות שיש חלונות ודלתות, מומלץ להתקין מגני אצבעות ומאטי דלתות בכדי למנוע תפיסה של האצבעות שעלולה לגרום לאסון ממש. גם הבחירה לשים אביזרים שמונעים החלקה או אביזר בולט לפני מדרגות יכולים להקטין משמעותית את הסיכוי לנפילה או מכה.  

בנוסף, יש לוודא שבית הספר מוגן כמו שצריך במצבים של שריפה, שהוא מאושר על ידי כל התקנים בין אם בהיבט של חשמל ובין אם בהיבט של רהיטים כמו שולחנות וכסאות. גם מגרשי הספורט בבית הספר כמו מגרש הכדורסל, הכדורגל, הכדורעף ושאר אזורים הכוללים משחק חייבים להיות בטיחותיים, מסומנים כמו שצריך ונקיים מעצמים שאינם קשורים אליהם.

לסיכום, ילדנו נמצאים המון שעות בבית הספר, לעתים אפילו יותר מאשר הם מבלים איתנו ההורים ולכן מתפקידנו לוודא שבית הספר אכן מקום בטיחותי עבורם. היכנסו מדי פעם לכתה, פקחו עיניים, האירו את תשומת לבם של האחראיים במקרה הצורך ואל תעלימו עין, מדובר בילדים שלנו.

על בטיחות בגן ילדים