למה חשוב כל כך להשקיע בבטיחות במוסדות

10/05/2017

היום כל התחום של בטיחות במוסדות נכנס לאט – לאט לתודעה של הציבור. אף הורה לא ירצה לשלוח את הילד שלו לבית ספר, אם הוא לא יהיה בטוח שהילד מוגן שם באמה אחוז.

הדבר נכון לא רק למוסדות החינוך השונים, אלא גם למוסדות ציבוריים כגון ספרייה עירונית, בית קולנוע, קניון ועוד. כל אחד רוצה להגיע ליעד שלו, מבלי לחשוש מהחלקה במדרגות, התנגשות בקיר זכוכית או טריקה של הדלת הכבדה על האצבעות שלו. לכן ההקפדה על בטיחות במוסדות השונים היא הכרחית, מתוך המחשבה על בריאות ובטיחות הציבור הרחב. למשל, כל דלת שנמצאת במוסד ציבורי חייבת לכלול מעצור לדלת. לא חשוב מהו טיבו של המעצור, אך חשוב שתפקידו יתבצע בהצלחה. המטרה היא לסגור את הדלת בצורה איטית ומבוקרת, כדי למנוע מצב של טריקה ושל סגירת הדלת בצורה חדה על האצבעות של אחד הנוכחים. כמובן שאולי כדאי אפילו התקנת מגן אצבעות לדלת.

כל מה שחשוב לדעת לגבי הקפדה על בטיחות במוסדות

כאמור, כל התחום של הבטיחות עלה בשנים האחרונות לכותרות. כבר לא ניתן כמעט להיתקל בבתי ספר, שאינם מקפידים להתקין מעצור לדלת שלהם. דבר חשוב נוסף, הוא התקנת פסים למניעת החלקה על המדרגות. פעמים רבות המדרגות חלקלקות ועלולות לגרום למצב של נפילה. אומנם לפעמים הנפילה היא רק נפילה ולא קרה שום דבר, אך נפילה לא מוצלחת עלולה להסתיים גם בחדר המיון. כאשר מדובר על ילד קטן שרץ במדרגות ומחליק, הדבר עלול להסתיים ברגל או ביד שבורה. במידה ומדובר באדם מבוגר, הדבר עלול להיות מסוכן אף יותר בשל הנטייה לשברים בגיל המבוגר. כאשר מדובר על מקום עם ילדים, כגון גן ילדים או בית ספר, חשוב גם להקפיד להתקין מגני שקע, כדי למנוע מקרים של התחשמלות.

לסיכום, בטיחות במוסדות הוא תחום חשוב שיש לתת עליו את הדעת. אם מדובר על מוסדות חינוך למשל, הדבר חשוב אף יותר. ילדים נוהגים לבדוק גבולות ולאתגר אחד את השני, ולכן חשוב לשמור עליהם מוגנים ובטוחים. מדבקות של מניעת החלקה על המדרגות, ימנעו מהם ליפול ולשבור את הראש. מגן שקע, ימנע מהם להכניס פנימה חפצים מתכתיים, ואילו מעצור לדלת יגרום לדלת להיסגר בצורה מבוקרת וימנע מצב של טריקת הדלת על האצבעות.

על בטיחות בגן ילדים

על בטיחות בבית ספר