איך תלמדו את ילדכם לשמור על ביטחונם בבית הספר או בגן

10/05/2017

אם הילד שלכם יוצא לבית הספר בפעם הראשונה, אתם בוודאי מאד נרגשים אך גם מפוחדים. אתם תוהים כיצד הוא יסתדר בבית הספר: האם ימצא חברים? האם יתגעגע אליכם? וכמובן דואגים לבטיחות שלו ורוצים שיחזור הביתה בשלום.

אחד הדברים החשובים לקראת הימים הראשונים בבית הספר, או בגן, הוא הבטיחות של ילדכם, ולכן המומחים של חברת 'בטיחותי', המתמחה בייעוץ ובטיחות במוסדות לימוד ושיווק מוצרי בטיחות למוסדות ובתים פרטיים -  תסייע לכם להסביר לילדכם כיצד לשמור על ביטחונם בבית הספר ובגן.

בדיקת המרחב האישי

למדו את ילדכם לבדוק את המרחב האישי שלו. כמו שאתם מלמדים אותם את חציית הכביש. למדו את ילדכם לבדוק את הסביבה שלו ולשים לב על מה הוא דורך, לבדוק מה מתרחש מסביבו, להסתכל על הרצפה מידי פעם ולבדוק שהם לא דורך על משהו שעלול להחליק. כמו כן למדו אותו להסתכל קדימה ולצדדים ולוודא שהם לא נתקל בחפצים מכאיבים ולדעת לנוע במרחב.

חפצי עזר

חשוב ללמד את הילדים להשתמש בחפצים שמסייעים להם. במדרגות למשל חשוב לאחוז בירידה וגם בעליה במעקה, כאשר הם יורדים במדרגות או בירידה תלולה אמרו להם לחפש את הפסים למניעת החלקה. למדו אותם להשתמש במדרגות נעות בליווי של מבוגר בלבד.

סימני אזהרה

עברו עם הילדים שלכם על סימני האזהרה – הסבירו להם מהו כל סימן, כמו למשל סימן של מקום מחליק, סימן של בור פתוח, מקום בו אסור לעבור ועוד. בחנו אותם על סימני האזהרה וזאת על מנת למנוע אסון.

הזהירו את ילדכם מדלתות נטרקות

לא חסרים סיפורים על דלתות וחלונות שנטרקו באימה על אצבעות ילדים. חשוב לומר לילדים לא להתעכב ליד דלתות ובטח שלא לשים יד או אצבעות על משקוף. הסבירו להם מדוע אתם מקיימים את השיחה וכי אתם אוהבים אותם ודואגים לביטחונם.

בדקו את מוסד הלימוד

ליתר בטחון חשוב להגיע למוסד הלימוד. הגיעו עם מומחה מטעמכם, מומחה לבטיחות או עם מומחה של חברתנו המתמחה בבטיחות במוסדות לימוד. אנו נבדוק שכלל הציוד תקין, ובמידה וישנו ציוד שאינו תקין או חסר, נספק למוסד הלימוד את כלל ציוד הבטיחות להגנה על ילדכם. 


עוד על בטיחות בגן ילדים

על בטיחות בבית ספר