הילד חזר פצוע מהגן? כך מומלץ להתמודד

11/06/2017

אחד הפחדים הגדולים של הורים: הוא לשלוח ילד בריא לגן ולקבל אותו בחזרה פצוע. כן השיחה המבהילה מהגננת היא לא השיחה שהורים ממתינים לה. אבל כאשר היא מגיעה אין מה לעשות חייבים להתמודד. אז מה עושים? כיצד מטפלים?

ראשית כל, מבררים כיצד קרתה הפציעה – בודקים עם הגננת מה אירע. מבררים את נסיבות האירוע והפציעה. האם היא התרחשה כתוצאה מריב עם ילד אחר? האם היא התרחשה כתוצאה מנפילה? בנוסף, בודקים היכן התרחשה הפציעה. האם מדובר בכשל בטיחות? חשוב לבדוק כיצד ניתן היה למנוע את הפציעה של ילדכם. אולי ישנם ליקויי בטיחות בגן הילדים. בדקו האם יש אלמנטים חסרים שיכולים להגן על ילדכם ועל ילדים אחרים בגן. אם כן וודאו כי מתקנים אותם כבר ביום למחרת.

דובבו את ילדכם – בדקו עם הילד שלכם מה אירע בגן. נסו להבין את הגרסה שלו לאירועים. חשוב להבין בעדינות מה גרם לפציעה ולקבל את גרסתו של ילדכם לאירוע. לעיתים ישנם גם דברים שנסתרים מעינכם ולכן חשוב לשים אליהם לב.

למדו את ילדכם לשמור על הבטיחות שלו - הדריכו את ילדכם ולמדו אותו כיצד הוא יכול לשמור על גופו ועל הבטיחות שלו. חשוב שילדכם ידע להימנע מסכנה בכל גיל. למדו אותו להיות מודע למה שקורה מסביבו. חשוב שידע כיצד להימנע מהחלקה, ללכת על פסים למניעת החלקה, להיזהר בזמן ירידה במדרגות, למדו אותו שימוש במעקה מהו, כיצד לא לפסוע על מים שיכולים לגרום לנפילה, למנוע מלשים אצבעות במשקופים של חלונות ודלתות (למידע על מגן אצבעות לדלת), וכיצד להשתמש באביזרי בטיחות להגנתו.

היעזרו במומחה בטיחות – תאמו עם הגננות והגיעו לגן כדי לבדוק את הבטיחות בגן ובאזור הגן. חשוב לבדוק כי הגן מוגן בכל האמצעים לשמירה על בטיחות ילדכם.

חברת בטיחותי היא חברה המתמחה בבדיקת מוצרי בטיחות והיא מקצה מומחים מטעמה לבדיקת מוסדות חינוך. החברה פועלת על מנת לצמצם את הנפגעים במוסדות הבטיחות. בנוסף אנו מספקים מוצרים לשמירה על בטיחות ילדכם. בעזרתנו תוכלו לוודא כי הגן הוא מקום בטוח שאליו אתם יכולים לשלוח את ילדכם.

עוד בנושא