אביזרי בטיחות שהם חובה בכל מוסד ציבורי

26/07/2017

לכל מוסד ציבורי בין אם מדובר בגן ילדים עירוני, בבית ספר יסודי, חטיבה או תיכון, בין אם בקופות חולים או בית חולים ובין אם משרד ממשלה, קאנטרי קלאב עירוני או סניפי דואר יש לדאוג ולשמור על בטיחות הציבור. אז הנה כמה אביזרי בטיחות שהם חובה בכל מוסד ציבורי.

 

1.        פסי אלומיניום למניעת החלקה - כשמם כן הם, מטרתם למנוע החלקה בין אם במצבים שבהם מתבצע ניקיון ובין אם אזורים שמועדים גם ככה לפורענות כמו למשל לפני מדרגות. יש הרבה אנשים מבוגרים, אנשים שאינם בריאים או אפילו אנשים שלא תמיד שמים לב לדרכם ולכן מאוד חשוב לצייד את האזורים הללו עם פסי אלומיניום למניעת החלקה - פתרון יעיל, זול ופשוט שחוסך הרבה בלאגן.

2.         חומרים למניעת החלקה - חשוב מאוד לבצע את תהליך הניקוי עם מוצרי ניקיון ייעודיים המונעים החלקה. החלקה יכולה לגרום לנזק גופני בלתי הפיך, לשברים חמורים בעצמות ולכן כדאי וחשוב להקפיד על זה בעיקר במקומות עם רטיבות כמו למשל חדרי שירותים, מקלחות וכדומה.

3.        מאטי דלתות,
מגניאצבעות  וסטופרים - המטרה של מאטי דלתות, סטופרים, בולמי טריקה ומגני אצבעות הוא בעצם למנוע את הסגירה הישירה של הדלת או של החלון עד למשקוף. הבולם בעצם יוצר מרווח שהוא בטוח וכך שומר על האצבעות שלנו.

4.        גל לטיפול בכוויות - כמעט בכל מוסד ציבורי יש אביזרים שעלולים לגרום לכוויה אם לא שמים לב כמו למשל קומקום חשמלי. מאוד חשוב שבכל מקום ציבורי יהיה גל שכזה שיאפשר להעניק סוג של עזרה ראשונה במידה ומישהו מקבל כוויה.

5.        מטף כיבוי אש וגלאי עשן - החוק מחייב שבכל מוסד ציבורי יהיה מטף כיבוי פעיל וגלאי עשן שיסייעו להתמודד עם מצבים של שריפות.

אולי גם יעניין אתכם: מחזיר שמן לדלת 

עוד על בטיחות בבית ספר

לסיכום, מוצרים ואביזרים המפחיתים את הסיכוי לפציעות ותאונות במקומות ציבוריים חשובים מאוד, מעלים את רמת הבטיחות עבור הציבור שמגיע לאותם מקומות ועבור העובדים שמבצעים את עבודתם בכל יום מחדש. ציוד זה שומר על גופם מפני החלקות, טריקות של דלתות וחלונות, נפילות וכדומה.